آخرین خبرها
خانه / انجام پایان نامه دکتری / کنفرانس های دانشگاهی
انجام-پایان-نامه-دکتری-حسابداری

کنفرانس های دانشگاهی

کنفرانس های دانشگاهی

نوشته هانا اسلک

اگر در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کرده باشید، ممکن است قبلاً در مورد کنفرانس های دانشگاهی شنیده باشید. حتی ممکن است در یکی از آنها شرکت کرده باشید. اما چرا آنها برای دانشجویان دکترا اینقدر مهم هستند؟ و چگونه از آنها بهترین استفاده را می کنید؟

این صفحه به شما معرفی می کند که انواع کنفرانس هایی که ممکن است در آن شرکت کنید و انواع ارائه هایی که می توانید ارائه دهید.

کنفرانس دانشگاهی چیست؟

کنفرانس دکترا رویدادی است که در آن محققان و متخصصان برای ارائه آخرین کار خود گرد هم می آیند. این روز بیشتر از پانل‌های موضوعی یک ساعته تشکیل شده است که ارائه‌هایی با مضمون مشابه را در یک بخش ترکیب می‌کنند. سپس پانل‌ها با یک جلسه پرسش و پاسخ پیگیری می‌شوند و به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهند تا نظرات خود را با ارائه‌دهنده درگیر کنند. سایر اشکال ارائه شامل پوسترهایی است که بیشتر توسط دانشجویان و محققان اولیه شغلی انجام می شود. معمولاً این رویداد با سخنرانی طولانی‌تری از سخنران اصلی، محققی معتبر در رشته خود، پایان می‌یابد.

چند نوع مختلف کنفرانس وجود دارد، اگرچه اکثر آنها از قالب مشابهی پیروی می کنند.

کنفرانس دانشگاهی

یک کنفرانس آکادمیک رایج ترین نوع است که با آن مواجه خواهید شد. اینها از قالب استاندارد پانل ها و جلسات سؤال پیروی می کنند که توسط سخنران اصلی دنبال می شود. کنفرانس‌های آکادمیک می‌توانند رویدادهای کوچکی باشند که طی چند روز برگزار می‌شوند یا می‌توانند بزرگ‌تر باشند و بسته به سازمان‌دهنده تا یک هفته ادامه داشته باشند. سازمان دهندگان می توانند دانشگاهیان مجرد، گروهی از محققین یا سرمایه گذاران در مقیاس بزرگ باشند.

نشست سالیانه

یک نشست سالانه بسیار شبیه به یک کنفرانس دانشگاهی است و گاهی اوقات نام ها به جای یکدیگر استفاده می شود. سازمان‌دهندگان عمدتاً نهادها، گروه‌های آزمایشی یا جوامع هستند. قالب کلی معمولاً مانند کنفرانس است، اما صحبت های اعضای جدید هیئت مدیره را برجسته می کند.

کنفرانس تحصیلات تکمیلی

کنفرانس های تحصیلات تکمیلی توسط دانشجویان برای دانشجویان سازماندهی می شود، اگرچه برخی از سرمایه گذاران نیز این رویدادها را اجرا می کنند. بیشتر صحبت‌ها از دانشجویان، کارشناسی ارشد یا دکترا انجام می‌شود و تنها سخنران اصلی یک دانشگاهی خواهد بود. اینها مقدمه ای عالی و غیررسمی تر برای کنفرانس هستند.

چرا دانشجویان دکترا باید در کنفرانس ها شرکت کنند؟

در حالی که تعداد مشخصی از کنفرانس هایی که باید در طول دوره دکتری خود شرکت کنید وجود ندارد، توصیه می شود حداقل به یک زن و شوهر بروید. سال اول یک فرصت عالی برای شرکت در یک کنفرانس کارشناسی ارشد، قبل از شرکت در رویدادهای بزرگتر بعد از تحصیل است. نوشتن چندین مقاله و شرکت در رویدادها ممکن است به نظر برسد که زمان پایان نامه شما را می گیرد، اما در واقع می تواند برای تحقیقات و شغل آینده شما بسیار مفید باشد.

بهره مندی از تحصیل

ارائه در کنفرانس ها، به ویژه در کنفرانس هایی برای دانشجویان کارشناسی ارشد، یک راه عالی برای آزمایش ایده ها و تئوری های شما است. هر سؤالی که دریافت می‌کنید می‌تواند زمینه‌هایی را که در تحقیق خود در نظر نگرفته‌اید، یا جنبه‌هایی را که ممکن است نیاز به توضیح داشته باشند، مشخص کند. برخی از شرکت کنندگان نیز ممکن است توصیه های ادبی داشته باشند که به تقویت دانش شما در این زمینه کمک می کند.

منفعت برای شغل پژوهشی

آینده شغلی شما می تواند از این رویدادها سود زیادی ببرد زیرا فرصت دیگری را برای شما فراهم می کند تا با زمینه تحقیقاتی درگیر شوید. ارائه در کنفرانس ها در یک رزومه علمی عالی به نظر می رسد زیرا نشان می دهد که شما قبلاً در جامعه سرمایه گذاری کرده اید و فعال هستید.

شبکه سازی

یکی دیگر از جنبه های مهم کنفرانس ها شبکه سازی است. اگر قصد دارید پس از اتمام دکترا برای نقش های دانشگاهی درخواست دهید، این مرحله حیاتی است. هنگامی که یک دانشگاهی شما و تحقیقات شما را می شناسد، در صورت ایجاد فرصت مناسب، ممکن است با شما تماس بگیرند. شبکه همچنین به شما کمک می کند تا از افرادی که در زمینه شما کار می کنند به روز باشید. این یک جزء کلیدی کار در دانشگاه است.

انواع ارائه کنفرانس

همانطور که قبلا ذکر شد، انواع مختلفی از ارائه ها وجود دارد که می توانید در یک کنفرانس ارائه دهید. در زیر رایج ترین آنها برای دانشجویان دکتری آورده شده است.

کاغذ کوتاه

مقاله های کوتاه یک گفتگوی 10 تا 15 دقیقه ای است که با یک جلسه پرسش و پاسخ 5 دقیقه ای دنبال می شود. برای دانشجویان هنر و علوم انسانی، این رایج ترین شکل ارائه است. کسانی که در مورد یک موضوع مبتنی بر علم تحقیق می کنند، کمتر احتمال دارد که ارائه دهند، مگر اینکه در یک کنفرانس کارشناسی ارشد. بسته به سرعت صحبت شما، یک مقاله کوتاه بین 1000 تا 2000 کلمه خواهد بود. برخی از ارائه دهندگان تصمیم می گیرند مقاله خود را همراه با پاورپوینت بخوانند، در حالی که برخی دیگر کارت های نشانه دارند.

کاغذ بلند

دقیقاً همان فرمت یک کاغذ کوتاه، یک کاغذ بلند به سادگی طولانی تر است. آنها معمولا حدود نیم ساعت هستند. دانشجویانی که مقالات طولانی ارائه می کنند به احتمال زیاد در مراحل پایانی دکتری خود خواهند بود.

پوستر

بیشتر در موضوعات علمی، پوسترها در یک جلسه پوستر ارائه می شوند. اتاقی با چندین پوستر راه اندازی می شود و شرکت کنندگان حدود یک ساعت فرصت خواهند داشت تا در اطراف قدم بزنند و موارد مورد علاقه را مشاهده کنند. این سبک غیررسمی ارائه بحث غیررسمی تری را بین مجریان و مخاطبان امکان پذیر می کند.

نحوه درخواست برای یک کنفرانس دانشگاهی

هنگامی که یک کنفرانس به دنبال ارائه دهنده است، آنها یک فراخوان برای مقالات (CFP) یا یک فراخوان برای چکیده (CFA) ارسال می کنند. برای درخواست، باید نوع ارائه ای را که می خواهید ارائه دهید انتخاب کنید و چکیده ای از سخنرانی یا پوستر خود را ارسال کنید. برخی از کنفرانس‌ها از شما نمی‌خواهند قالب ارائه را انتخاب کنید، اما در صورت قبولی، فرمت ارائه را به شما اختصاص می‌دهند.

بسیاری از کنفرانس ها دارای موضوع هستند، بنابراین مطمئن شوید که مقاله شما مناسب است. به این ترتیب احتمال پذیرش شما بیشتر خواهد شد.

خلاصه

چکیده خلاصه ای از یک سخنرانی یا پوستر است. در حدود 300 کلمه از شما انتظار می رود که هدف مطالعه، آنچه مورد بررسی قرار گرفت، روش شناسی و یافته های کلی خود را خلاصه کنید. این به این دلیل است که سازمان دهندگان تقریباً می دانند که از ارائه شما چه انتظاری دارند.

زندگینامه

علاوه بر یک چکیده ممکن است از شما خواسته شود که یک بیوگرافی دانشگاهی مختصر نیز ارائه دهید. این به ارائه دهندگان این امکان را می دهد که بدانند شما کی هستید، تحقیق شما در مورد چه چیزی است و چه نهادی را نمایندگی می کنید. همچنین در صورت موفقیت از بیوگرافی برای معرفی شما و ارائه شما استفاده خواهد شد.

کمک های مالی و کمک های مالی

شرکت در کنفرانس ها می تواند شامل سفرهای زیادی باشد که می تواند گران تمام شود. به همین دلیل است که بسیاری از مؤسسات مالی، دانشگاه ها و سازمان دهندگان کنفرانس اغلب کمک هزینه سفر را در اختیار دانشجویان دکترا قرار می دهند. اگر آنها کمک هزینه سفر ارائه می دهند، یک کنفرانس در فراخوان خود برای مقالات اعلام می کند. غالباً اینها برای کسانی که به خارج از کشور سفر می کنند یا دانشجویانی که خود سرمایه گذاری می کنند اولویت دارند. همچنین می‌توانید با دانشگاه یا سازمان تأمین مالی خود مشورت کنید، زیرا اکثر آنها بودجه‌هایی دارند که به طور خاص برای سفر کنفرانس در نظر گرفته شده‌اند.

حتما ببینید

اهمیت سند پایان نامه برای داوران در روز انجام دفاع از پایان نامه و رساله دکتری مدیریت چقدر است؟

اهمیت سند پایان نامه برای داوران در روز انجام دفاع از پایان نامه و رساله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.