آخرین خبرها
خانه / انجام پایان نامه دکتری / کدام موضوعات برای یک دکترای مدیریت در نظر گرفته می‌شوند ؟
کدام موضوعات برای یک دکترای مدیریت در نظر گرفته می‌شوند ؟

کدام موضوعات برای یک دکترای مدیریت در نظر گرفته می‌شوند ؟

دکترا در مدیریت را می توان توسط سایت mekaniktorna.com که می‌خواهند در یک حوزه کاری منتخب تخصص داشته باشند ، اتخاذ کرد . موضوعات مربوط به یک برنامه دکترا به دلیل تغییرات در تکنولوژی و مدیریت جهانی فراوان است . دانشگاه ها مجموعه ای از موضوعات مورد مطالعه را ارائه می دهند که بعضی از آنها در زیر ذکر شده اند .

انجام پایان نامه دکتری حسابداری و مدیریت

برنامه دکترا در حسابداری و مدیریت متمرکز بر درک چگونگی نحوه مدیریت اطلاعات حسابداری است . به نظر می رسد ان به درک سودآوری حوزه‌های تجاری  و مناطق کسب و کار مانند توزیع ، واحدهای تجاری و تامین کنندگان نگاه میکند . تحقیقات حسابداری و نظریه های اقتصادی مبنایی برای اکتشاف بیشتر این موضوع  فراهم می‌کنند . تحقیقات کمی و آماری کانون توجه این موضوع هستند . محدودیت زمانی برای تکمیل دوره دکترا در حسابداری و مدیریت پنج سال است .

انجام پایان نامه دکتری مدیریت اطلاعات

دکترای مدیریت اطلاعات برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که مایل به آموزش و تحقیق در مدیریت اطلاعات هستند ، مناسب است . این برنامه بر بر این نظریه تمرکز دارد که تئوری سیستم های اطلاعاتی موجود در چارچوب سازمان های خاص  وجود دارند . الزامات دوره می تواند شامل سمینارها در مدیریت اطلاعات و رفتار سازمانی باشد . کارشناسی ارشد با یک کارشناسی ارشد علوم پایه  در سیستم های اطلاعاتی  به خوبی برای این برنامه دکترا  مناسب هستند.

انجام پایان نامه دکتری مدیریت و سازمان

یک تمرکز مشترک برای دانشجویانی  که به دنبال گرفتن مدرک دکتری مدیریت هستند ، مدیریت و سازمان است . این مطالعه شامل مطالعه سازمان ها و اعضای آنها از طریق دیدگاه های روان شناختی ، جامعه شناختی و اقتصادی است . این تحقیق کیفی و کمی است . تحقیقات بر مبنای رفتار سازمان ها و افراد است تا نظریه ها بتوانند در مورد این رفتارها ایجاد شوند. پروژه های تحقیقاتی در سراسر برنامه ها انجام می‌شود .

انجام پایان نامه دکتری بازاریابی

موضوع بازاریابی برای مدرک دکترا در مديريت با نياز به برآوردن نیازها و خواسته‌های مشتريان سرو کار دارد  . این برنامه برروی مشکلات و مسائلی تمرکز می‌کند که سازمانها در تلاش برای ارائه محصولات و خدمات مواجه هستند . ترتیبات برای این برنامه ها عبارتند ازعلوم رفتاری ، تحقیقات عملیاتی ، آمار و اقتصاد . دانش آموزان باید در کارگاه ها و سمینارها شرکت کنند و تحقیقات تئوری را برای پروژه های فردی اعمال نمایند .

انجام پایان نامه دکتری مدیریت عملیات

مدرک دکترا در مدیریت عملیات یک موضوع گسترده و وسیع است که طیف وسیعی از رشته ها را پوشش می دهد . این برنامه بهتر است به دانشجویانی که می‌خواهند یک مسیر شغلی و حرفه ای تحصیلی دانشگاهی را دنبال کنند مناسب‌تر است . زمینه های تحقیقاتی برای برنامه ها شامل مدیریت موجودی ، قیمت گذاری پویا ، تدارکات ، تولید و استراتژی زنجیره تامین و توسعه محصول می‌باشد . مباحث و موضوعات مربوط به مدیریت عملیات عبارتند از : بررسی مدل های سازمان های غیر انتفاعی .

چه مدت طول می کشد که دکترای خود را در کسب و کار دریافت کنید ؟

دکترای خود را به منظور درک مسائل و تئوری‌های پیچیده تجاری تجهیز می‌کند . این نوع مدرک تفکر انتقادی و نوآوری است که چشم انداز اقتصادی و تجاری را در ایالات متحده و بین المللی شکل و ترویج می دهد .

عملکرد

یک دکترا در کسب و کارو زمینه تجارت ، فارغ التحصیلان را برای پژوهش و تحقیقات های علمی یا حرفه ای آموزشی آماده می کند . دوره های کارشناسی ارشد در توسعه یا کاوش نظر در اقتصاد ، مدیریت و دیگر زمینه های مرتبط با کسب و کار است .

انواع

DBA یا مدرک دکتری مدیریت بازرگانی بر تطبیق تئوری کسب و کار جدید در محیط کسب و کار کنونی متمرکز است . فارغ التحصیلان DBA آماده کار در زمینه های مدیریتی و همچنین حرفه های دانشگاهی یا دولتی هستند .

دکترا یا دکترای فلسفه در کسب‌ و کار بر توسعه و تدوین نظریه‌های جدید در محیط کسب‌ و کار از طریق تحقیقات تخصصی تمرکز دارد . فارغ التحصیلان دکترا معمولا به عنوان تحلیلگران ارشد پژوهش تحقیقاتی در بخش‌های خصوصی یا دولتی کارمی‌کنند .

تمایز PhD و DBA معادل با هم هستند و هر دو نیازمند به برنامه های دقیق تری از دوره های آموزشی ، کار نوشتاری و سابقه تحقیق و پژوهش هستند .

 

چارچوب زمانی

دوره‌های دکترای کسب‌ و کار و تجارت نیازمند چهار سال مطالعه  تمام وقت و  میانگین متوسط 90 تا 120 اعتبار ترم است که به حدود 30 تا 40 دوره تبدیل می شود . اگر یک دانشجو دارای مدرک کارشناسی ارشد باشد، دوره زمانی ممکن است حدود سه سال باشد  اگرمدرک دکترا در همان حوزه مطالعاتی به عنوان درجه master’s وجود داشته باشد .

بسته به کالج یا دانشگاه ، الزامات ممکن است به عنوان دوره های پایه و ابتدایی مورد نیاز برای ورود به دکترای برنامه کسب و کار متفاوت باشد .

اغلب سازمان‌ها به یک تز نوشتاری و شفاهی نیازدارند تا به عنوان آخرین مراحل دریافت مدرک دکترا به اتمام برسند.

برنامه تحصیلی در مقطع دکتری و ارشد

حوزه‌های مطالعاتی در یک دوره دکترای تخصصی از برنامه مدیریت بازرگانی کسب و کار می تواند شامل تاکید بر حسابداری ، رفتار سازمانی ، مدیریت عملیات ، اقتصاد ، بازاریابی و  امور مالی باشد .

نمونه ای از یک برنامه آموزشی مشترک برای DBA مورد نیاز در زیر لیست شده است . این مروری کلی بر وب سایت برنامه دکترای دانشجویی دانشگاه اولین دانشگاه واشنگتن برجسته است :

پایه و اساس اساسی یک پایه قوی در اقتصاد

پایه و اساس اساسی یک پایه قوی

• پایه قوی در اقتصاد میکرو، احتمالات و آمار و روش های کمی.

• قرار گرفتن در معرض یک حوزه تخصصی سازی و ابزار تحقیقاتی مورد نیاز.

• اتمام موفقیت آمیز امتحان اصلی. تخصص  وتخصصی سازی در یک یا چند حوزه مطالعه

• كارشناسي در يك يا چند حوزه مطالعه

• درک عمیق در زمینه انتخاب شده.

• ارتباط فعال با فرآیند تحقیق از طریق مدرسۀ دانشکده.

• تکمیل آزمون امتحان تحقیق

• مشارکت با اعضای هیئت علمی در فعالیت های پژوهشی.

•تکمیل و ارائه مقاله پژوهشی

• تحقیق فردی در زمینه موضوعی خاص مورد علاقه است.

• آماده سازی و دفاع از پایان نامه و مقاله.

 

ملاحظات انجام پایان نامه دکتری

مدارک تحصیلی دکترا بالاترین سطح آموزش هستند اما برای بسیاری از موقعیت ها یا برای پیشرفت حرفه ای لازم و ضروری نیستند . حوزه های خاص برخی از زمینه‌ها در داخل دولت یا موقعیت هایی که توسط صدور مجوز دولتی اداره می شوند ممکن است مستلزم یک دکترا باشند . وضعیت تحصیلی دانشکده در بیشتر کالج ها و دانشگاه ها مستلزم داشتن مدرک دکترا می باشد .

موضوعات پژوهشی برای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

روند تکمیل مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت کسب و کار معمولا شامل دو یا سه سال مطالعه می باشد . الزامات درجه به طور معمول شامل تکمیل دوره های آموزشی و ارائه یک پروژه تحقیقاتی در پایان سال گذشته می باشد . مهم است که یک موضوع پژوهشی را انتخاب کنید که تکنیک های مدیریت کسب و کار و مسائل مربوط به حوزه تخصص شما را مورد بررسی قرار میدهد . چندین رشته و زمینه وجود دارد که می‌توانید از آن هنگام شروع MBA، از جمله بازاریابی ، مالی و منابع انسانی،  انتخاب کنید .

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی دیجیتال یک موضوع تحقیق پژوهشی  عالی برای کسانی است که در زمینه بازاریابی تخصص دارند و به تحصیل می پردازند . همچنین به بازاریابی الکترونیکی نیز اشاره شده‌است و با ارتقاء تبلیغات و تبلیغ محصولات و یا خدمات در اینترنت مواجه است . یک پروژه پژوهشی و تحقیقاتی در این زمینه می تواند شامل تحقیقات دقیق و  مفصلی در مورد کاربردهای مدرن از بازاریابی اینترنتی ، بازاریابی الکترونیکی به عنوان یک کسب و کار ، مزایا و محدودیت های بازاریابی دیجیتال ، نگرانی های امنیتی و اثرات آن در صنایع مختلف را شامل می شود .

مدیریت پول نقد

استراتژی مدیریت نقد با کنترل وصول نقدی و چگونگی نظارت شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری در این وجوه نقد سر و کار دارد . این موضوع برای پژوهش به طور کامل برای دانش آموزانی که امور مالی را به عنوان یک رشته مدیریت اجرایی بررسی می‌کنند ، مناسب است . شما می توانید موضوع تحقیق خود را حول اصول مبانی مدیریت پول نقد ، مدیران نقدی ، جریان نقدی مثبت و منفی ، مدیریت نقدینگی ، ایجاد یک راهبرد مدیریت پولی برای شرکت ها و همچنین اهمیت آن ، ترسیم کنید .

برنامه ریزی اجرایی و مدیریت جانشینی

برنامه ریزی و مدیریت جانشینی تحت بخش مدیریت منابع انسانی قرار دارد . برنامه ریزی جانشینی و مدیریت اجرائی در شرکت ها با تهیه مواد و ایجاد شرایط برای جایگزینی و پیشرفت برنامه ریزی شده از افراد با کیفیت های رهبری سر و کار دارد . پروژه و طرح تحقیقاتی در مورد برنامه ریزی و مدیریت برنامه‌ریزی جانشین پس از پیروزی می تواند در اطراف مبانی باشد که می‌تواند حول اصول اولیه استراتژی جانشینی بر اساس آن شرکت ها راهبردهای پیوندی ، یا الزامات ، شیوه ها و اهمیت برنامه ریزی جانشینی را ایجاد می کنند .

مدیریت کنترل فهرست

فرایند مدیریت کنترل موجودی ، با کاهش هزینه کل موجودی با مدیریت و تشخیص شناسایی مواد در ارتباط است . شما می توانید موضوع تحقیق خود را در مورد مدیریت کنترل موجودی با تمرکز بر توسعه و تحولات استراتژی کنترل موجودی ، تکنیک های کنترل موجودی ، عوامل اصلی در تصمیم گیری در کنترل موجودی و اجرای آن در شرکت ها بنویسید . این موضوع تحقیقاتی به عنوان بخشی از برنامه مدرک MBA در مقوله مطالعات مدیریت مالی قرار می گیرد .

حتما ببینید

انجام-پایان-نامه-دکتری-حسابداری

کنفرانس های دانشگاهی

کنفرانس های دانشگاهی نوشته هانا اسلک اگر در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کرده باشید، ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.