آخرین خبرها
خانه / انجام پایان نامه دکتری / چگونگی انجام موفق  پایان نامه ی مقطع دکترای مدیریت دولتی گرایش  مدیریت منابع انسانی 
انجام-پایان-نامه-دکتری-حسابداری

چگونگی انجام موفق  پایان نامه ی مقطع دکترای مدیریت دولتی گرایش  مدیریت منابع انسانی 

چگونگی انجام موفق  پایان نامه ی مقطع دکترای مدیریت دولتی گرایش  مدیریت منابع انسانی

در این مقطع دروس اصلی شامل: فلسفه ی علم و روش شناسی  تحقیق، تحلیل مسائل برنامه ریزی  نیروی انسانی، نقد و بررسی نظریه های سازمان و مدیریت هر کدام برابر با سه واحد درسی ارائه می شوند. همچنین دروس مربوط به گرایش مدیریت منابع انسانی وجود دارند که عبارتند از: استراتژیهای مدیریت منابع انسانی، مبانی فلسفی تئوریهای مدیریت دولتی،  و بررسی روابط فرد و سازمان که هر کدام سه واحد درسی را به خود اختصاص داده اند.

 اما رساله ی مقطع دکترای رشته ی مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی هجده واحد را به خود اختصاص داده است که خود نشان دهنده ی اهمیت زیاد نگارش رساله می باشد.

برای نگارش پایان نامه ی رشته ی مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی، دانشجو باید در گام نخست پروپوزال یا طرح پیشنهادی خود را برای انجام رساله دکتری تهیه نماید و بعد از تصویب پروپوزال توسط دانشگاه اقدام به نگارش پایان نامه ی مقطع دکتری نماید.

نکات مهم در انتخاب موضوع پروپوزال که نتیجه ی تصویب آن نگارش رساله ی دکترای مدیریت دولتی در گرایش مدیریت منابع انسانی است،  به شرح ذیل می باشند:

در انتخاب موضوع دانشجو باید همواره با استاد راهنما مشورت نماید تا موضوع مناسبی برای انجام پایان نامه ی مقطع دکتری در رشته ی مدیریت دولتی  گرایش منابع انسانی انتخاب شود. 

موضوع انتخاب شده باید مرتبط با رشته مدیریت دولتی  و الخصوص مرتبط با  گرایش مدیریت علوم انسانی باشد،علاوه بر آن   موضوع نه تنها  بایستی جدید باشد، بلکه باید  کاربردی هم باشد  و بتواند نیازی را در جامعه ی علمی و یا دنیای خارج برطرف نماید و یا به حل مسئله ای منجر شود و یا لااقل در  جهت حل آن مسئله گامی بردارد.

متن پروپوزال بایستی از نظر دستوری خالی از ایراد باشد،  متن نبایستی مبهم و پر از ایهام و یا مجاز باشد،  نوشتار یک پروپوزال بایستی منسجم،  شفاف،  و یکدست باشد و علائم نگارشی در آن بدرستی استفاده شده باشند. بهتر است متن تا رسیدن به درجه ی مناسبی از شفافیت و درستی،  چندین بار متمادی ویرایش شود و دانشجو بهتر است  در این کار با متخصصان و اهل فن  مشاوره نماید و از  راهنمایی ها ی آنان بهره ببرد.

بعد از تصویب و تایید پروپوزال یا همان طرح اولیه ی پیشنهادی، نوبت به نگارش پایان نامه ی دکتری رشته ی مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی می رسد،  در این راستا پرسش های مطرح می شوند که برخی از آنها عبارتند از:

منابع مورد استفاده برای انجام  تحقیق چه هستند؟  این منابع از کجا و چگونه باید فراهم شوند؟  دسترسی به آنها چگونه خواهد بود؟  از چه روشهای و چگونهذ در انجام تحقیق استفاده خواهد شد؟ به عنوان مثال،  روش  انجام تحقیق کیفی است یا کمی و یا ترکیبی از آن دو می باشد؟علاوه بر این پرسش ها سؤالات دیگری هم بوجود می آیند که عبارتند از: 

برای  نگارش پایان نامه ی دکتری رشته مدیریت دولتی، گرایش مدیریت منابع انسانی،  ابزار جمع آوردی اطلاعات چه می باشند؟ از پرسشنامه استفاده می شود یا مصاحبه؟ آیا اطلاعات از منابع کتابخانه ای و پایگاه های علمی بر خط استخراج می شوند؟ از چه روشهای آماری استفاده می شود؟  از چه نرم افزار های باید در تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده استفاده کرد؟ درستی داده های  حاصل از تحقیق چگونه راستی آزمایی می شوند؟ مدت زمان انجام تحقیق چقدر خواهد بود؟ آیا نمونه گیری لازم است؟ و اگر لازم است، نمونه گیری چگونه انجام خواهد شد؟  جامع هدف چه می باشد؟ آیا  برای انجام تحقیق نیاز به  هماهنگی با دستگاه یا شرکت های خاصی وجود دارد؟ آیا اخذ مجوزهای لازم است؟   اگر جواب به این  پرسش ها آری است،  چه کسی یا کسانی و چگونه این هماهنگی را باید انجام دهند،  و چگونه مجوز یا مجوزهای را باید کسب کنند؟

پرسش  های مهم تری  برای نگارش رساله ی دکتری رشته ی مدیریت دولتی گرایش مدیریت منلبع انسانی  هم مطرح می شوند،  متن پایان نامه ی دکتری رشته ی مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی  باید از چه قسمت های تشکیل شود؟   چه مطالبی باید در متن پایان نامه دکتری مدیریت  دولتی گرایش منابع انسانی  گنجانده شوند؟نگارش پایان نامه دکتری گرایش منابع انسانی چه تفاوت ها و شباهت های  با سایر گرایش های رشته ی مدیریت دولتی دارد؟این تفاوت ها و شباهت ها دارای تاثیرات  مثبت هستند یا منفی؟  چگونه می توان این تاثیرات منفی و یا مثبت را مدیریت کرد تا در جهت بهبود کمی و کیفی تحقیق انجام شده در قالب رساله ی دکتری رشته مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی حرکت کنند؟

از آنجایی که بدون داشتن مقاله ای برگرفته از پایان نامه،  امکان دفاع از پایان نامه ی دکتری رشته ی مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی وجود ندارد،  پرسش های مهم دیگری بوجود می آیند که باید پاسخ داده شوند، پرسش های مانند:

چطور از پایان نامه  دکتری رشته ی مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی می توان مقاله استخراج کرد؟  نگارش مقاله چه تفاوت ها و شبا هت های با نگارش رساله ی دکتری رشته ی مدیریت دولتی در گرایش منابع انسانی  دارد؟  چه مجلاتی برای پذیرش مقاله معتبر هستند؟  پذیرش مقاله چگونه انجام می شود، چقدر زمان می برد و چه مقدار هزینه مادی را طلب می کند؟ اینها و سوالاتی از این دست،  نمونه های از سوالات متداول و رایجی هستند  که دانشجو یان برای نگارش پایان نامه ی دکتری رشته ی مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی و نگارش و تهیه ی مقاله ای  برگرفته از پایان نامه ی دکتری رشته ی مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی  ممکن است با آنها مواجه شوند.

لذا مسجل و مبرهن است بخاطر گستردگی  حوزه ی انجام تحقیق،  تخصصی بودن بسیاری از مقولات ذکر شده در قالب پرسش های مطرح شده،  برای انجام موفق پایان نامه مدیریت دولتی در سطح دکتری وجود یک تیم حرفه ای،  متخصص،  و متعهد برای یاری رساندن به دانشجویان در همه ی مراحل نگارش پایان نامه دکتری رشته ی مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی، استخراج مقاله ای مناسب و اخذ پذیرش از مجلات معتبر بین المللی، امری ضروری می نماید. فرآیند مهم و پیچیده ای که اگر  دانشجویان در مسیر پر پیچ و خم نگارش رساله دکتری رشته ی مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی و استخراج مقاله از آن در مسیری اشتباه گام بردارند،  متحمل خسارتهای مادی و معنوی زیادی می گردند. لذا،  مشاوره و کمک گرفتن از تیمی حرفه ای و متعهد در انجام کاری تخصصی و مهم امری اجتناب ناپذیر می باشد.

حتما ببینید

اهمیت سند پایان نامه برای داوران در روز انجام دفاع از پایان نامه و رساله دکتری مدیریت چقدر است؟

اهمیت سند پایان نامه برای داوران در روز انجام دفاع از پایان نامه و رساله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.