آخرین خبرها
خانه / انجام پایان نامه دکتری / چگونه انجام پایان نامه و رساله دکتری خود را تمام کنیم؟

چگونه انجام پایان نامه و رساله دکتری خود را تمام کنیم؟

پایان دادن به دکترا می تواند یک فرآیند بسیار دلهره آور باشد. اضطراب پایان‌نامه و پایان‌نامه بسیار رایج است و اغلب باعث می‌شود این دوره بسیار ترسناک‌تر از آنچه هست احساس شود. با این حال، دانستن اینکه چه چیزی باید انتظار داشته باشید، راهی عالی برای آماده شدن و حفظ آرامش است. به پایان رساندن باید بسیار هیجان انگیز باشد زیرا در نهایت می توانید پاداش تمام تلاش خود را درو کنید.

ما اطلاعات کلیدی را که باید در مورد پایان دوره دکتری بدانید، ارائه کرده ایم تا بتوانید زودتر سازماندهی کنید و از این فرآیند لذت ببرید.

کی دکترا رو تموم کنم؟
در انگلستان، یک دکتری استاندارد تمام وقت بین سه تا چهار سال طول می کشد. اگر شما یک دانشجوی دارای بودجه هستید، سازمان تامین مالی شما یک دوره مورد انتظار را مشخص می کند. این معمولاً شش تا دوازده ماه پس از اتمام سال سوم شما خواهد بود. اگر در مسیری هستید که دکترای خود را با تأخیر به پایان برسانید، هزینه های ادامه تحصیل از شما دریافت می شود.

اگر از خودتان تأمین مالی می کنید، پس از شروع سال چهارم شروع به پرداخت هزینه های ادامه خواهید کرد.

هزینه های ادامه کار معمولاً یک دوره سه تا چهار ماهه را پوشش می دهد. اگر به احتمال زیاد به زمان بیشتری نیاز است، دوره ادامه را می توان با هزینه اضافی تمدید کرد. پرداخت اغلب بر اساس تاریخ ارسال جدید شما محاسبه می شود. با این حال، اگر زودتر ارسال کنید، برخی از دانشگاه‌ها به ازای پرداخت‌های اضافی، بازپرداخت ارائه می‌کنند.

نگارش پایان نامه
میانگین طول یک دکترا بسته به موسسه 75000 کلمه یا 300 صفحه است.

وقتی شروع به نوشتن می کنید به متغیرهای زیادی بستگی دارد. اغلب توصیه می شود که هر چه زودتر شروع کنید تا زمان کافی برای ویرایش وجود داشته باشد. علاوه بر این، نوشتن می تواند به شما در شناسایی شکاف ها در تحقیقات خود کمک کند. معمولاً، افراد فرآیند نوشتن را در سال آخر خود آغاز می کنند، اگرچه برخی زودتر شروع به تهیه پیش نویس فصل می کنند.

پایان نامه دکتری
درباره پایان نامه، از جمله برخی از نکات برتر ما برای تکمیل، بیشتر بیاموزید.

در حال ارسال پایان نامه
وقتی آماده تحویل دادن هستید، به چند چیز نیاز دارید تا به سمت viva بروید.

چه چیزی نیاز دارید؟
تایید سرپرست(های) شما – از آنجایی که سرپرست شما در حال سازماندهی ممتحنین خواهد بود، آنها باید بدانند که شما چه زمانی تصمیم دارید تحویل بگیرید.
پایان نامه تکمیل شده – دانشگاه ها به طور فزاینده ای از ارسال آنلاین استفاده می کنند، اما اگر نسخه فیزیکی نیز لازم است، مطمئن شوید که قبل از تاریخ تحویل شما چاپ و صحافی شده باشد.
پورتفولیوی برنامه توسعه دکتری – دانشگاه های بیشتری بر آموزش دانشجویان دکترا برای نقش های غیر آکادمیک تمرکز می کنند. اگر دانشگاه شما در برنامه توسعه دکتری (DDP) شرکت می کند، پس باید یک نمونه کار داشته باشید که فعالیت ها و آموزش های خود را نشان می دهد. لازم نیست قبل از viva ارسال شود، اما در صورت ناقص بودن، دریافت جایزه شما را به تاخیر می اندازد.
تمدید ثبت نام (در صورت لزوم) – اگر تاریخ تحویل شما بعد از پایان سال سوم باشد، ممکن است لازم باشد مجدداً در سیستم دانشگاه ثبت نام کنید و بررسی کنید که آیا هزینه ادامه تحصیل دارید یا خیر.
برخی از موسسات نیز فرم انتصاب بازرسان را درخواست می کنند، اگرچه این فرم معمولاً توسط سرپرست شما تکمیل می شود. علاوه بر این، ممکن است از شما خواسته شود که چکیده ای از پایان نامه خود را ارائه دهید. مطمئن شوید که با مؤسسه و بخش خود در مورد فرآیند تحویل آنها بررسی کنید.

نتایج بالقوه
علاوه بر دریافت بازخورد مستقیم در طول viva، ممتحنان شما گزارشی را ارائه می‌کنند که هر گونه اصلاحات را تشریح می‌کند. برای دانشجویان معمول است که به نوعی اصلاحات داده می شود و بنابراین باید انتظار داشته باشید که روند دکترا حداقل چند ماه پس از viva ادامه یابد. هر گونه تجدید نظر توصیه شده باید با سرپرست خود در میان گذاشته شود تا بتوانید یک برنامه اقدام دقیق برای تکمیل نهایی ایجاد کنید.

عبور
اگر پاس دریافت کنید، هیچ اصلاحی نخواهید داشت و مدرک دکتری خود را دریافت خواهید کرد.

اصلاحات
به احتمال زیاد به اکثر دانش‌آموزان قبل از دریافت پاس، اصلاحاتی داده می‌شود. این موارد می تواند از اشتباهات املایی تا اصلاحات عمده را شامل شود.

اصلاحات جزئی – دستیابی به این وضعیت به این معنی است که کار شما نیاز به اصلاح دارد. اغلب نظرات به اشتباهات گرامری، مشکلات قالب بندی اشاره می کنند، یا از شما می خواهند که چند پیشنهاد برای بهبود بگنجانید. معمولاً شما حدود سه ماه فرصت دارید تا بازخورد را اجرا کنید.
اصلاحات عمده – اگر اصلاحات عمده به شما داده شود، قبل از اینکه بتوانید به وضعیت دکترا برسید، پایان نامه به بهبود قابل توجهی نیاز دارد. بازنویسی و تحقیقات اضافی احتمالاً ضروری خواهد بود. معمولاً انتظار می رود که ظرف شش ماه تکمیل شود.
ارسال مجدد
اگر پایان نامه نیاز به بازنگری های عمده ای داشته باشد که در یک دوره شش ماهه تکمیل نشود، ممکن است توصیه شود که مجدداً ارسال شود. تمدید 12 ماهه داده خواهد شد و ممکن است از شما خواسته شود که تحت یک ویوای دیگر قرار بگیرید یا نخواهید.

خلع درجه
اگر به نظر می رسد که تحقیقات شما برای دکترا بسیار محدود است، ممکن است به مدرک کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد تنزل پیدا کنید. معمولاً تحقیقات شما همچنان با کیفیت خوب شناخته می شود، فقط برای مدرک دکترا مناسب نیست.

مردود شدن
دریافت شکست خیلی متداول نیست و فقط در موارد سرقت ادبی یا در صورتی که ممتحنین پروژه ناتمام بودن پروژه را تشخیص دهند اعطا می شود.

زندگی پس از دکتری
به یاد داشته باشید، فرآیند دکترا پس از viva به پایان نمی رسد، زیرا احتمالاً باید اصلاحاتی را تکمیل کنید. شما باید این را در هنگام درخواست شغل در نظر بگیرید زیرا ممکن است تا 12 ماه یک دوره ارسال مجدد داشته باشید.

با این حال، هنگامی که به شما یک وضعیت پاس اعطا شد، رسماً کار را تمام کرده اید. بسیاری از فارغ التحصیلان دوست دارند با پذیرایی از یک تعطیلات شایسته یا یک هدیه جشن بگیرند.

حتما ببینید

اهمیت سند پایان نامه برای داوران در روز انجام دفاع از پایان نامه و رساله دکتری مدیریت چقدر است؟

اهمیت سند پایان نامه برای داوران در روز انجام دفاع از پایان نامه و رساله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.