خانه / انجام پایان نامه دکتری / نکاتی برای نوشتن مقالات در پایان نامه دکتری
نکاتی برای نوشتن مقالات در پایان نامه دکتری

نکاتی برای نوشتن مقالات در پایان نامه دکتری

هر پژوهشگری این تصور را دارد که پژوهش‌ اش به صورت خودکار بیشتر یا کمتر انجام می‌شود . وقتی تلاش می‌کنید که با انتشارات روبه‌رو شوید نکته کلیدی این است که پیام اصلی خود رادر حد امکان واضح بیان کنید . مهم است که نوشتن مقالات یا انجام کارتان را به محض امکان شروع کنید . این کار با انجام نیمی از انجام پایان نامه دکتری امکان پذیر می باشد . از جنبه تاثیرگذاری ، اشتباه هست که منتظر لحظه‌ای باشید که احساس کنید همه چیزی که برای مقاله‌تان نیاز دارید را بدانید . عاقلانه است که یادگیری نوشتن را قسمت به قسمت شروع کنید ، قادر خواهید بود که بهتر درک کنید که چه جیزی را چه زمانی انجام دهید، و کمک می‌کند از کارهای غیرضروری جلوگیری کنید. فهمیدن مسائل مطالعه شده زمانی که روی آن کار می‌کنید افزایش می‌یابد. یه علاوه، اغلب از دیگران بازخورد بخواهید، ترجیحا در قسمت‌های افزایشی کوچکف که اجازه نظرات با جزئیات را می‌دهد.

مقالات معمولا در گروه‌های کوچک نوشته می‌شوند، که اجازه می‌دهند نظر چندین نفر بدست آید. در مورد رساله دکترا مخصوصا نوع تک موضوعی آن، تشویق افراد دیگر برای فراهم کردن بازخورد لازم ممکن است مشکل باشد. نوشتن مقالات با هم با نویسندگان همراه راه مناسبی برای دستیابی به بازخورد برای پژوهش‌تان است. همچنین ممکن است دیگران در مورد کارتان مثلا از طریق پیشنهاد لطف متقابل نظر دهند. کار گروه‌های پویا نمی‌توانند بدون رهبر حاصل شود، اما هر فردی که درگیر می‌شود باید چیزی برای ارائه داشته باشد. انواع مختلف از توانایی‌ها و پیش‌زمینه‌ها می‌تواند یک قدرت محسوب شود. کار کردن برای پروژه‌های مشابه برای اینکه نام‌تان روی مقاله دیگران برود کافی نیست، اما همه نویسندگان به فراهم کردن یک سهم مثبت در فهم یک مقاله نیاز دارند. همچنین توجه شود که بعضی ژورنال‌ها تعداد نویسندگان را مثلا به 4 عدد محدود می‌کنند. به عنوان یه قانون کلی وارد کردن اسم استاد راهنما به عنوان نویسنده همراه سودمند است. از این طریق شما به کمکی که دریافت کردید احترام می‌گذارید و رابطه‌تان را حفظ  می‌کنید.

متن پیش‌رو ترتیب توصیه شده برای نوشتن یک مقاله را بحث می‌کند و نکاتی در مورد چگونگی نوشتن قسمت‌های مختلف ارائه می‌دهد.

ترتیب پیشنهادی نوشتن:

 • طرح اولیه مقدمه (سوالات پژوهشی)
 • طرح اولیه تئوری
 • نوشتن عناصر آزمایشی
 • نتایج
 • آنالیزها
 • فرآیند پژوهش
 • به سرانجام رساندن تئوری
 • مقدمه
 • نتیجه‌گیری‌ها
 • چکیده
 • به سرانجام رساندن

ترتیب ارائه شده نوشتن اهمیت نتایج شما برای تعریف تمرکز مقاله شما روشن می‌سازد. تمرکز مقاله شما عاقلانه است که بر اساس شوهدی که دارید تعریف شود. این روش شما تمرکز مقاله‌تان را نسبتا زود تثبیت می‌کند و از کارهای غیرضروری زمان نوشتن تئوری و سایر عناصر پرهیز می‌کند.

عاقلانه است که نوشتن یک مقاله از طریق طرح موضوع و فهرست به وسیله تعدادی • یا کلمات کلیدی شروع کنید. این مرحله بعدا به عنوان کمکی برای نوشتن مقدمه عمل می‌کند.

بعد از طرح ایده‌های اولیه، تلاش کنید که یک زورنال هدف مناسب را پیدا کنید. یکی از جنبه‌های حیاتی برای یک دانشجوی دکترا زمان “انتظار” ژورنال است، زمان انتظار برای بازخورد و تصمیم‌ها، تا قادر باشد یادگیری را  تسریع کند. بعضی ژورنال‌ها زمان پاسخ‌شان را یا روی صفحه وب مشخص می‌کنند یا روی مقاله‌های منتشر شده. اگر این اطلاعات در دسترس نباشند ، شما می‌توانید به فرستادن یک ایمیل مؤدبانه به ویراستار اصلی توجه کنید .

پنج مقاله اخیر ژورنال هدف را آنالیز کنید، به موضوعات ، روش‌های پژوهشی استفاده شده توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر ژورنال مناسب به نظر نمی‌رسد ژورنال دیگری را لنتخلب کنید و آنالیزهای مشابه را انجام دهید . در مورد هیئت داوری و نویسندگان قبلی جستجو کنید و توجه ویژه‌ای روی ملیت‌ها داشته باشید . برای نویسندگان لروپایی سودمند است که نویسندگان عضو هیئت ویراستاری اروپایی باشند . به عنوان مثال هیئت کاملا امریکایی ممکن است نویسندگان امریکایی را ترجیح دهد .

بعد از انتخاب یک ژورنال هدف بالقوه ، تئوری اولیه مقدمه‌تان را طرح کنید . بعد از این ، شما نیاز دارید روی هسته مقاله خود تمرکز کنید و نتایج و آمالیز پژوهش‌ تان را بنویسید . اول که این عناصر دارید ، مرور دوباره انتخاب ژورنال هدف‌تان ممکن است باارزش باشد ، اگر به هر دلیلی تغییر کرد ، نوشته‌ای روی قالب‌های متفاوت و سایر نیازمندی‌ها مثل طول مقاله توصیه شده بسازید . اکنون شما به ماده اصلی‌ تان دسترسی دارید و شما می‌توانید روی عناصر بحرانی برای پذیرفتن مقاله‌تان ، برای مثال ، مقدمه ، بحث و چکیده متمرکز شوید .

برای تمرین، یک مقاله از عناصر زیر ساخته می‌شود :

 • عنوان
 • چکیده
 • مقدمه
 • تئوری/ مرور مقالات
 • روش/ فرآیند پژوهش
 • نتایج (بعضی مواقع به نتایج و آنالیز تقسیم می‌شود)
 • نتیجه‌گیری

توجه داشته باشید که ساختار مقاله ممکن است اندکی در بعضی نظام‌ها متفاوت باشد. برای مثال مرور مقالات ممکن است وارد بخش مقدمه شود.

متن پیش‌رو نکاتی برای هر عنصر به صورت خاص ارائه می‌دهد .

 1. عنوان

وقتی به موضوع مقاله‌تان توجه می‌کنید، خود را با انواع موضوعات در ژورنال هدف آشنا کنید، آنالیز کنید که آیا بیشتر کلی‌اند یا اختصاصی. ویراستار اصلی موضوعات مقالات را برای فروش و بدست آوردن کلیک‌ها می‌خواهد. این دلیلی است که چرا در بعضی موارد یک عنوان کلی ممکن است از حالت بیش از حد اختصاصی بهتر باشد. از علائو اختصاری بریا موضوع و کلمه‌های “و” غیرضروری بپرهیزید. اساسا، یک عنوان خیلی طولانی مناسب نیست چون خواننده در درک محتویات دچار مشکل می‌شود. طول مناسب ممکن است برای مثال کمتر از 8 کامه باشد.

 1. چکیده

چکیده یکی از مهمترین عناصر مقاله‌تا است، سایر افراد برای خواندن آن تشویق می‌کند و ممکن است همچنین روی پذیرفتن مقاله‌تان تاثیر داشته باشد. چکیده باید هدف مقاله‌تان را توصیف کند. همچنین چگونگی درک پژوهش از منظر خودتان توصیف می‌کند و یافته‌های کلیدی و هر کاربرد عملیرا فراهم می‌کند. شما می‌توانید خلاصه خودتان را از طریق پاسخ‌گویی به سوالات پیش‌رو از طریق آماده‌سازی یک یا دو جمله برای هر کدام ایجاد کنید:

 • مقاله‌تان به طور کلی به چه موضوعی مربوط است؟
 • هدف مقاله‌تان چیست؟
 • روش‌شماسی که استفاده کرده‌اید چه بوده است؟
 • نتایج کلیدی کدامند؟
 • کاربرد عملی پژوهش‌تان چیست؟ (چطور نتایج به عنوان مثال به وسیله کمپانی‌ها و متخصصین استفاده شود)

مقاله هدف شما ممکن است تعدادی نیازمندی‌های اختصاصی مربوط به فرموله کردن چکیده داشته باشد. به عنوان مثال تعداد واژگان. اطمینان حاصل کنید که چکیده به خوبی نوشته شده باشد، شامل انتقال بین جملات به آسانی قابل دنبال کردن باشد.

 1. مقدمه

مقدمه اهمیت موضوع را توجیه می‌کند و ارتباطات کارتان را با پژوهش‌های قبلی نشان می‌دهد. نوشتن مقدمه برای شکل دادن یک قیف منطقی عاقلانه است، جایی که جنبه‌های کلی‌تر در ابتدا گفته می‌شود و جمله به جمله، بند به بند به سمت جزئیات بیشتر پیش می‌رود. هدف مقاله در انتهای مقدمه از طریق توصیف مساله پژوهشی گفته می‌شود. هیچ نتایجی را در مقدمه نیاورید. از آنجایی که چکیده شامل نتایج کلیدی در یک فرم فشرده است، مقدمه باید در یک حالت کلی شروع شود. در تجربه ما، سک قیف منطقی یک روش عملی برای ساختن یک ساختار عملکردی است.

مقدمه را با جملاتی شروع کنید که به اندازه کافی کلی و ساده برای درک حتی افرادی که در موضوع مشابه شما تخصص ندارند، شروع کنید. از این طریق خواننده‌های مختلفی موضوع موردتوجه مقاله شما را بهتر درک خواهند کرد. تشویق خواننده‌ها را هدف قرار دهید، فراهم کردن درک چرایی موضوع‌تان مهم است. از مقالات ژورنالی منتشر شده برای اشاره کردن به اهمیت موضوع استفاده کنید. ترجیحا آنهایی که جدیدند، چون ویراستارها می‌خواهند که بحث‌های علمی در محیط مدنظرشان دخ دهد.

یکی از روش‌های توصیف محتویات مقاله استفاده از سوالات پژوهشی است، که در انتهای مقدمه ارائه می‌شوند. سوالات پژوهشی به خواننده برای درک محتویات مقاله شما و به نویسنده برای ساختار افکار و نوشته‌اش کمک می‌کنند. وقتی از سوالات پژوهشی استفاده می‌کنید، نویسنده باید به خاطر داشته باشد که سوالات می‌توانند تغییر یابند یا در طول فرآیندهای نوشتن تنظیم شوند. همچنین اینکه سوالات پژوهشی و نتایج بعدی سازگار باشند امری ضروری است.

 1. تئوری/ مرور مقالات

اوا می‌توانید نوشتن مرور مقالات را از طریق یافته‌های برای مثال پنج ساله خوب که بعضی‌شان از ژورنال هدف هستند، و شاید تعدادی کتاب خوب که در مورد حوزه موضوع شما بحث می‌کنند. تعدادی صفحه طولانی از خلاصه براساس کتاب‌ها و مقالات بنویسید. این ممکن است در کسب درک مربوطه روی موضوع پژوهش شما کمک کند و بعدا به عنوان قالبی برای بخش تئوری مقاله شما عمل کند. شما ممکن است همچنین قادر به کسب اعتبارات برای این خلاصه‌ها باشید.

تئوری را در حمایت از خط داستانی مقاله‌تان بنویسید. توجه داشته باشید که توصیف گسترش درک‌تان در یک مقاله عادی نیست (برای مثال رساله ارشد)، اما چیزی که دیگران قبلا در موضوع شما مطالعه کرده‌اند را توصیف می‌کند. وقتی که دنبال مراجه می‌گردید، دنبال لغات نگردید، اما به دنبال این باشید که چه چیزی معنی درست این مقاله‌هاست را درک کنید. مهمم است که شما به برخی افراد معتبر در زمینه کاری‌تان ارجاع دهید تا نشان دهید پژوهش‌های علمی در زمینه‌تان را می‌شناسید. به علاوه، مهم است که به مقالات جدید زورنال‌ها ارجاع دهید تا از خط زمانی مقاله خود اطمینان حاصل کنید. مقالاتی که به زبان انگلیسی نیستند و خوانندگان نمی‌توانند آن را تایید کنند، حداقل کنید.

عاقلانه است که تئوری را تنها بعد از نوشتن مقاله خود به سرانجام برسانید. در این روش شما می‌توانید جستجوی بیشتری برای مطالعات مربوطه داشته باشید و می‌توانید بنابراین بهتر روی مقالات سازگار با نتایج خود متمرکز شوید.

 1. روش و فرآیند پژوهش

یک مقاله باید پژوهش‌تان، دستوراالعمل و روش‌های پژوهش را به درستی نوصیف کند. این راهی است که خواننده‌ها می‌توانند به اساس علمی پژوهشی‌تان و توجیه نتایج‌تان را ارزیابی کنند. مخصوصا فرآیند و روش پژوهشی باید توصیف شود تا پژوهشگر بعدی بتواند آنرا تکرار کند.

مهم است که با وضوح توصیف شود که پژوهش چگونه انجام شده اشت. اگر نیاز است، شما می‌توانید پیشروی پژوهش را تصویرسازی کنید. همچنین شما می‌توانید اگر لازم بود توجیه‌های بیشتر را به عنوان ضمیمه قرار دهید (برای مثال، در پژوهش‌های کیفی، سوالات مصاحبه‌کننده‌ها).

 1. نتایج

ابتدا پژوهش‌های آزمایشگاهی را کامل کنید و نتایج را انالیز کنید، اکنون زمان نوشتن و خلاصه‌سازی نتایج و مخصوصا آنالیز است. بخش ازمایشگاهی یک مقاله ژورنالی باید روی آنالیز واقعی تمرکز کند، نه روی ثبت داده‌ها. توجه داشته باشید که این متفاوت از نوشتن برای اهدافی چون گزارش پژوهشی است.

توجه داشته باشید که نتایج اصلی پژوهش‌تان کدامند و آنها را در جلو قرار دهید. همچنین نتایج اصلی را با استفاده از عناصر تصویرسازی روشن بیان کنید ( هر چیزی که نسبت به نوشته اصلی متفاوت باشد مثل لیست‌ها، نمایه‌ها و جداول). از این طریق هر کسی سریع در طول مقاله شما سیر می ‌کند روی نتایج کلیدی تمرکز می‌کند و خودکار سطح درکی از نتایج شما بدست می‌آورد.

 1. نتیجه‌گیری

بخش نتیجه‌گیری نقطه مقابل چکیده و مقدمه، یکی از عناصر اصلی مقاله ژورنالی است. بخش نتیجه‌گیری  می‌تواند با استفاده از ساختار زیر نوشته شود (هر کدام یک بند):

 • مقدمه
 • نتایج (یک بند برای هر سوال)
 • اهمیت کاربرد عملی/ پژوهشی برای مثال برای کمپانی‌ها
 • محدودیت‌ها
 • موضوعات توصیه‌شده برای مطالعات بیشتر

با استفاده از این نوع ساختار، دنبال کردن افکارتان برای خواننده‌ها آسان‌تر می‌کنیدو آنها را قادر می‌سازید که محتویات اصلی را بدون خواندن کل مقاله درک کنند. این مهم است که شامل کاربردهای عملی پژوهش‌تان در بخش نتیجه‌گیری می‌شود که کاربرد آن برای کمپانی‌ها، متخصصین و … است.

 1. واکنش به نظرات بازبین‌ها

معمولا مقالات به محض فرستاده شدن به نشریه‌ها پذیرفته نمی‌شوند، اما بازبین‌ها نیاز به تغییراتی دارند. کسب نظرات انتقادی چیز خوبی است، به این معنی که شما شانسی برای انتشار دارید- اکنون زمان کار و آنالیز است! بازخوردها در ابتدا ممکن است گزنده به نظر برسند، اگرچه افسرده نشوید! قدرت تجزیه و تحلیل داشته باشید و کار را شروع کنید. خواستن از همکاران برای ملحق شدن برای آنالیز کردن انتقادات می‌توانند عاقلانه باشد. ممکن است از چیزی که فکر می‌کنید به پذیرش نزدیک‌تر باشید. اگر ژورنال درست را انتخاب کرده باشید، شانس بالایی برای انتشار دارید، اول باید تلاش کنید و به بازخوردهای دریافت شده پاسخ دهید.

به بازخوردهای اده شده به سرعت و قدردانی از همه انتقادات واکنش نشان دهید. باید امیدوار باشید که چیزی را تغییر ندهید، بدون توجه به انتقادات، این تصمیم را در پوشش نکاتی تنظیم کنید. یک نامه پوششی بنویسید که در آن یک پاسخ نقطه به نقطه به همه نظرات بازبین‌ها داده‌اید که مشخص می‌کند که شما در مقاله خود تغییرات را ایجاد کرده‌اید، . اگر چیزی را تغییر نداده‌اید توجیه ان را آورده‌اید. هدف از پاسخ نقطه نقطه این است که از دوباره خوانی مقاله توسط بازبین‌ها زمانی که تغییرا شما را چک می‌کنند، جلوگیری کنید.

نکاتی در مورد درخواست امتیازات پژوهشی

به عنوان یک دانشجوی دکترا شما می‌توانید برای امتیازات پژوهشی برای سرمایه‌ گذاری روی پژوهش‌تان درخواست دهید. تنوعی از امتیازات مختلف در دسترس‌اند، برای کار پاره‌وقت یا تمام وقت، آنهایی که برای اهداف خاصی هستند مثل خرید لوازم یا سفر . توجه داشته باشید که همچنین امتیازات پشتیبان‌ کننده بدون توجه به سود شما از سایر منابع وجود دارند ، به عنوان جایزه‌ای برای کار خوب یا برنامه پژوهشی . شما همچنین می‌توانید خودتان تصمیم بگیرید که چطور از امتیاز حمایت‌کننده استفاده کنید .

این سند سعی ندارد فرآیند درخواست امتیاز را توصیف کند ، اما تعدادی نکته برای کاربردهای مؤثر ارائه می‌دهد. آماده کردن درخواست امتیاز برای موسسات مختلف همچنین به شما کمک می‌کند که برنامه پژوهشی‌تان را طرح کنید. با درخواست از همکاران برای نظر دادن در مورد درخواست شما شانس خود را برای موفقیت و وضوح برنامه پژوهشی‌تان را بهبود می‌بخشید . به یاد داشته باشید که لطف‌شان را جبران کنید .

امتیازات پژوهشی اساسا از تعداد مختلفی موسسات حمایت‌کننده پزوهش در زمینه‌های مختلف درخواست داده می‌شود. برای مثال، دانشگاه Turku، فنلاند یک دسته از مؤسسات مختلف را حفظ می‌کند ، که هر کدام از آنها فرایند درخواست و شرایط مخصوص خود را دارند. به عنوان یک نصیحت کلی درخواست‌های بیشتری که برای مؤسسات مختلف می‌فرستیدف شانس بیشتری برای کسب امتیاز دارید. با این حال مؤسسات اغلب تمایل دارند پژوهشگران جوان که قادرند با نتایج روبه‌رو شوند و آنهایی که اثر مثبتی روی جامعه پیرامونی‌شان دارند را حمایت کنند. حتی اگر یک شخص بزرگتر هستید تا زمانی که ممکن است درخواست دهید، چون مؤسساتی هستند که علاقه‌مند به حکایت از پژوهشگران در هر سنی هستند. همیشه ارزش درخواست دادن وجود دارد، حتی در شروع مطالعات دکترا، چون درخواست دادن برنامه پژوهشی شما را بهبود می‌بخشد و شما نمی‌توانید هیچ وقت مطمئن باشید که موفق خواهید شد .

جنبه اصلی فرآیند درخواست شما برنامه پژوهشی‌تا است . شما ممکن است نیاز داشته باشید که برنامه پژوهشی‌تان را اندکی برای مؤسسات مختلف تغییر دهید ، شامل طول و تمرکز روی برنامه‌تان . ممکن است عاقلانه باشد که توصیف پژوهش‌تان را برای تناسب آن با شرایط یک مؤسسه احتمالی هدف قرار دهید .

به عنوان یک قانون کلی، دو برنامه پژوهشی موازی را حفظ کنید تا قادر به تغییر مؤثر برای مؤسسات مختلف باشید :

 • 6 صفحه‌ای (نسخه اصلی)
 • خلاصه 1 صفحه‌ای (اغلب برای بخش درخواست شما حیاتی است)

ساختار برنامه پژوهشی

 • خلاصه
 • مقدمه- که موضوع پژوهش‌تان و چگونگی سودمندی کارتان را توصیف می‌کند (مخصوصا با هدف مؤسسات)
 • توصیف حالت‌های حال و آیندهه پیشرفت پژوهش‌تان
 • توصیف درک پژوهش‌تان و نتایج احتمالی
 • سوالات پژوهشی، روش‌ها و…
 • توصیف سرمایه‌گذاری پژوهش‌تان (سایر امتیازات و سرمایه‌گذاری‌ها)
 • برنامه‌ریزی پژوهش‌تان
 • مقاله‌های منتشرشده موجودتان، در صورت وجود (به عنوان شاهدی که شما قادر به انجام این کار هستید)

وقتی برنامه پژوهشی خود را می‌نویسید ، توجه ویژه‌ای ب شفاف‌ سازی و خوانا بودن بکنید . توصیف واضح سودمندی‌ ها و نتایج تا جایی که امکان دارد را هدف قرار دهید . توصیف بیش از حد علمی ننویسید ، اما نوشتن را با گستره عمومی هدف قرار دهید . ارائه‌ کننده‌ های مژسسات لزوما متخصصین در زمینه شما نسیتند . صدها درخواست را دریافت می‌کنند. دریافت‌کننده‌ها همچنین تمایل دارند که در یک قالب زمانی محدود درک کنند که به چه کسی باید پول داده شود . اول لازم است گه جنبه‌های اصلی برنامه پژوهشی‌ تان را به سادگی ببینید .

پیشرفت‌ های در ادامه کار خود را واضح و همراه با نتایج بدست آمده هم در برنامه پژوهشی‌ تان و هم در درخواست‌ های امتیاز بیاورید . مهم است که پیشرفت‌تان را در زمان معین نشان دهید و فرض کنید شما می‌توانید با سرعت با پژوهش‌ تان پیشرفت کنید و رساله خود را کامل کنید. شما می‌توانید این مشخصات را بدهید، برای مثال از طریق فهرست کردن مقاله‌های منتشر شده‌تان .

برنامه پژوهشی‌تان را مرتبا به روزرسانی کنید ، حداقل در مسیر مدت زمان درخواست‌های رایج ، 2تا3 بار در سال . در زمینه مهندسی , ضرب‌ العجل اصلی درخواست در طول زمستان (ژانویه و فوریه) ، بهار (می) ، پاییز (سپتامبر و اکتبر) می‌باشد .

یکی از جنبه های مهم دریافت امتیازهای پژوهشی توصیه‌ نامه‌ ها هستند . از استاد راهنما خود بخواهید که برای شما توصیه‌نامه بنویسد (استاد راهنما معمولا خوشحال می‌شود که این کار را انجام دهد) . این توصیه‌نامه‌ها نقش بسزایی در تصمیم اینکه چه کسی امتیاز را دریافت کند ، دارند .

 

ضمیمه1. ساختار یک رساله تک موضوعی

عنوان

جدول فهرست

چکیده

قدردانی

لیست مخفف‌ها و تعاریف

جدول فهرست:

 1. مقدمه

1 -1 پیش‌زمینه و تحقیقات پیرامونی

1-2 اهداف و محدوه‌ها

1-3 نگرش پژوهش

1-4 فرآیند پژوهش و ساختار رساله

 1. اساس تئوری

2-1 پیش‌زمینه

2-2 زیربخش 1

2-3 زیربخش 2

2-4 زیربخش 3

2-5 ساختار تئوری

 1. آنالیز مواد اولیه و سهم پژوهش

3-1 زیربخش 1

3-2 زیربخش 2

3-3 زیربخش 3

3-4 خلاصه نتایج

 1. بحث

4-1 پاسخ به یوالات پژوهشی

4-2 کاربردهای تئوری

4-3 کاربردهای عملی

4-4 قابل اعتماد بودن و اعتبارسنجی

4-5 توصیه‌هایی برای پژوهش‌های آینده

 1. خلاصه

مراجع

 

 

ضمیمه 2. ساختار یک رساله تلفیقی

جدول فهرست

عنوان

چکیده

قدردانی

فهرست مخفف‌ها و تعاریف

فهرست مقالات منتشرشده

جدول فهرست:

 1. مقدمه

1 -1 پیش‌زمینه و تحقیقات پیرامونی

1-2 اهداف و محدوه‌ها

1-3 نگرش پژوهش

1-4 فرآیند پژوهش و ساختار رساله

 1. اساس تئوری

2-1 پیش‌زمینه

2-2 زیربخش 1

2-3 زیربخش 2

2-4 زیربخش 3

2-5 ساختار تئوری

 1. آنالیز مواد اولیه و سهم پژوهش

3-1 نتایج مقاله 1

3-2 نتایج مقاله 2

3-3 نتایج مقاله 3

3-4 خلاصه نتایج

 1. بحث

4-1 پاسخ به یوالات پژوهشی

4-2 کاربردهای تئوری

4-3 کاربردهای عملی

4-4 قابل اعتماد بودن و اعتبارسنجی

4-5 توصیه‌هایی برای پژوهش‌های آینده

 1. خلاصه

مراجع

مقالات منتشرشده اصلی

حتما ببینید

انجام پایان نامه دکتری روان شناسی

برای انجام پایان نامه دکتری روان شناسی چه مطالعاتی داسته باشیم ؟

انجام پایان نامه دکتری روانشناسی : روانشناسی یکی از مهم ترین رشته های دانشگاهی می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *