آخرین خبرها
خانه / انجام پایان نامه دکتری / انجام پایان نامه دکتری کارافرینی

انجام پایان نامه دکتری کارافرینی

کارآفرینی یکی از گرایش های رشته ی مدیریت است که دارای دروس عمومی و تخصصی مجزاست. هدف از رشته ی کارآفرینی جمع آوری تئوری ها و نظریه هایی است که افراد در زمینه کارآفرینی در جامعه دارند . انجام پایان نامه دکتری کارافرینی هم که توسط دانشجویان مقطع دکتری این رشته صورت میگیرد به منظور ارائه نظرات و پیشنهادات جدید برای کارآفرینی در جامعه است. هدف از ادامه تحصیل تا مقطع دکتری در این رشته تامین نیروی انسانی برای مدیریت فعالیت های کارافرینی است .

اکثرا در ایران اساتید راهنما به دانشجویان در انتخاب موضوع برای پایان نامه کمک میکنند و در دیگر مراحل انجام پایان نامه دکتری کارافرینی نیز تا جایی که ممکن باشد آنها را راهنمایی میکنند. البته موسسات علمی بسیاری نیز وجود دارند که به کار مشاوره برای پایان نامه دانشجویان در هر مقطعی مشغولند و میتوان در کار پایان نامه ی خود به آنها مراجعه کرد .

انجام پایان نامه دکتری کارافرینی نیازمند وقت و تلاش بسیاری است تا بتوان همه ی جوانب را جست و جو کرد و نتایج را با هم مقایسه کرد و پایان نامه ای با درجه علمی بالا تحویل داد. پس در طی انجام پایان نامه دکتری کارافرینی به زمانی که استادان در اختیارتان گذاشته اند نیز توجه داشته باشید .

ساختار و نگارشی که باید در انجام پایان نامه دکتری کارافرینی رعایت کنیم همانند دیگر پایان نامه های رشته های دیگر است؛ یعنی دارای پنج فصل مجزاست که فصل اول آن را مقدمه و کلی گویی درباره موضوع، فصل دوم را مروری بر مقالاتی که مطالعه کرده ایم، فصل سوم را روش هایی که در تحقیقات و گرفتن نتیجه از آنها کمک گرفته ایم، فصل چهارم را آزمایشات تجربی که تست کرده ایم و فصل پنجم هم نتایج را بیان خواهیم کرد .

مهم ترین نکته در انجام پایان نامه دکتری کارافرینی انتخاب منابع موثق و به روز است تا هم در طول آزمایشات ما را به اشتباه نیندازد و هم اینکه نتایج درستی را در اختیار ما بگذارد . نتایج درست به کاربردی بودن پایان نامه کمک خواهد کرد و این کاربردی بودن در نظر استادان درباره پایان نامه نیز تاثیر خواهد گذاشت .

یکی دیگر از نکاتی که در تایید پایان نامه و نمره نهایی تاثیر گذار خواهد بود میزان تسلط دانشجو از مطالب پایان نامه است. پس توجه داشته باشید پس از انجام پایان نامه دکتری کارافرینی حتما مطالب ان را مرور کنید تا بتوانید در روز دفاع مطالب را انتقال دهید. پس از ارائه پایان نامه، استادان از شما سوالاتی را در راستای موضوع پایان نامه خواهند پرسید. پس دانشجو باید به درک مفاهیمی که در پایان نامه ی خود آورده رسیده باشد .

شاید رشته کارآفرینی به این دلیل که ارتباط مستقیمی با جامعه و وضعیت معیشتی مردم دارد از اهمیت بیشتری نسبت به دیگر رشته ها برخوردار باشد. پس استادان نیز در قبول پایان نامه دارای سخت گیری های بسیاری هستند که میتواند کار دانشجو را سخت کند. برای نوشتن یک پایان نامه کاملا علمی سعی کنید به خواندن مقالات علمی که در سه سال اخیر نوشته شده بپردازید؛ زیرا این مقالات دارای مطالب علمی به روز و صحیح است که می تواند در پایان نامه شما نیز تاثیر گذار باشد .

حتما ببینید

اهمیت سند پایان نامه برای داوران در روز انجام دفاع از پایان نامه و رساله دکتری مدیریت چقدر است؟

اهمیت سند پایان نامه برای داوران در روز انجام دفاع از پایان نامه و رساله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.