آخرین خبرها
خانه / انجام پایان نامه دکتری / انجام پایان نامه به زبان انگلیسی

انجام پایان نامه به زبان انگلیسی

زبان انگلیسی به عنوان یک زبان شناخته شده بین المللی از طرفداران زیادی در دنیا برخوردار است و بسیاری از نویسندگانی که می خواهند پایان نامه ها و مقالات علمی آن ها در عرصه جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد تمایل دارند از این زبان استفاده نمایند . همچنین برای ارسال مقالات به مجلات خارجی لازم است که به صورت انگلیسی به قلم نگارش درآیند . لذا نوشتن مقالات علمی و انجام پایان نامه به زبان انگلیسی نیازمند تسلط کافی به این زبان می باشد . 

اما از آنجایی که بسیاری از افراد به این زبان تسلط کافی ندارند نگارش و انجام پایان نامه به زبان انگلیسی در بسیاری از اوقات به عنوان یک چالش، فرا روی محققان و نویسندگان قرار دارد. آن ها دوست دارند که نوشته های را طوری با زبان خود بنویسند که قابلیت انتقال مفاهیم به مخاطبان را داشته باشد و مجبور به ترجمه نباشند. اما انجام پایان نامه به زبان انگلیسی هم آنقدر کار سختی نیست .

راه های زیادی برای نوشتن و انجام پایان نامه به زبان انگلیسی وجود دارد اما به هر حال شکل استاندارد پایان نامه از الگوی مشابهی همانند آنچه که در زبان فارسی وجود دارد پیروی می کند همان طور که در زبان فارسی برای قبولی و اخذ نمره، پایان نامه باید بر اساس قواعد و اصول مشخص شده ای نگارش گردد انجام پایان نامه به زبان انگلیسی هم بدین شیوه است که ما در این مقاله به بخشی از آن می پردازیم :

یک پایانه می تواند مشتمل بر موارد زیر باشد :

 • شروع با ذکر نام خدا
 • شناسنامه انگلیسی
 • تقدیم
 • قدر دانی
 • چکیده
 • فهرست مطالب
 • فهرست جداول
 • متن اصلی
 • ضمائم
 • پی نوشت
 • فهرست منابع و ماخذ

برای نگارش یک پایان نامه به زبان انگلیسی موضوع اصلی و یا تم پایان نامه باید به صورت عالی مطرح گردد. این طور می توان گفت که پایان نامه در واقع یک نوشته ای است که بر پایه یک موضوع خوب شکل می گیرد. برای بیان موضوع به زبان انگلیسی بهتر است برای تاکید بیشتر از افعال اصلی استفاده گردد تا افعال کمکی .

در نگارش و ارائه مطالب بایستی از کلماتی استفاده کرد که اطمینان کامل نسبت به مطالب مطرح شده را نشان دهد . در هنگام تحریر پایان نامه به زبان انگلیسی آنچه که در زبان مادری به زبان می آید را نباید ترجمه کرد و به رشته تحریر در آورد . بنابراین برای نگارش، لازم است که مطالب را از صافی ساختار های انگلیسی گذراند. زیرا ساختار جملات انگلیسی با فارسی تفاوت هایی دارد و از الگوی زیر پیروی می کند :

فاعل ( اسم یا ضمیر) + (فعل اصلی یا کمکی) + مفعول (مستقیم یا غیر مستقیم) + (متمم: قید های حالت، زمان و مکان) . با رعایت نمودن این قواعد، نگارش و انجام پایان نامه به زبان انگلیسی شکل مطلوب تری به خود می گیرد. همچنین در هنگام تحریر پایان نامه نباید از جملات گنگ و پیچیده و نا مفهوم استفاده کرد ؛ برای نوشتن پایان نامه به زبان انگلیسی در این سطح، بهتر است که ساده ترین سبک نگارشی در نظر گرفته شود . 

حتما ببینید

اهمیت سند پایان نامه برای داوران در روز انجام دفاع از پایان نامه و رساله دکتری مدیریت چقدر است؟

اهمیت سند پایان نامه برای داوران در روز انجام دفاع از پایان نامه و رساله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.